İsim Arama

Demetri İsminin Anlamı Nedir? Demetri Ne Demek?

Demetri ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Demetri isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demetri isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demetri isminin anlamı nedir? Demetri ne demek?

Demetri isminin anlamı nedir?
  • Demetri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Demetri isminin kökeni: Yunanca
  • Demetri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demetri ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demetri ismindeki harf sayısı: 7
  • Demetri isminin rengi: Mavi
  • Demetri isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Romantik, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Demetri

Demetri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demetri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Demetri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demetri İsmiyle Uyumlu İsimler

Demetri İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demos, Demetria, Demet, Demetra, Demre, Demhoş, Demas

Demetri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demirbaş, Demokan, Demetrjusz, Demiröz, Demirkök, Demiriz, Demirbağ, Demirtay, Demirman, Demirkan

Demetri ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demetri İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demetri İsmi Konulabilir Mi?

Demetri isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demetri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demetri İsmi Caiz Mi?

Demetri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demetri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demetri İsminin Özellikleri

Demetri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Demetri İsminin Sayı Analizi

Demetri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
E: 6
T: 24
R: 21
İ: 12

Demetri isminin numerolojik değeri: 90

Demetri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Demetri İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
En büyük sevdam sensin ey yarim
Mutlu olmam için adın attın sen yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın

Demetri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demetri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demetri

Demetri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demetri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demetri

Demetri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demetri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demetri

Demetri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demetri ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demetri İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demetri ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Canayakın, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Demetri İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demetri ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Demetri isminin Notasyonları Nelerdir?

Demetri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
R: Rize
İ: İzmir

Demetri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
R: Rasim
İ: İrfan

Demetri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
R: Romeo
İ:

Demetri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
R: Reis
İ: İstif

Demetri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demetri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demetri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demetri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demetri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.