İsim Arama

Damaris İsminin Anlamı Nedir? Damaris Ne Demek?

Damaris ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Damaris isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Damaris isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Damaris isminin anlamı nedir? Damaris ne demek?

Damaris isminin anlamı nedir?
  • Damaris isminin cinsiyeti: Kız
  • Damaris isminin kökeni: Yunanca
  • Damaris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Damaris ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Damaris ismindeki harf sayısı: 7
  • Damaris isminin rengi: Pembe
  • Damaris isminin nitelikeri: Agresif, İnatçı, Uyumlu, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Damaris

Damaris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Damaris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Damaris isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Damaris İsmiyle Uyumlu İsimler

Damaris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chloris, Damla, Karis, İris, Sineris, Vilmaris, Charis, Cloris, Damali, Neris

Damaris İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Edris, Sotiris, Paris, Damra, Demetris, Thamyris, Haris, Damir, Faris, Lefteris

Damaris ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Damaris İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Damaris İsmi Konulabilir Mi?

Damaris isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Damaris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Damaris İsmi Caiz Mi?

Damaris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Damaris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Damaris İsminin Özellikleri

Damaris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Damaris İsminin Sayı Analizi

Damaris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
A: 1
M: 16
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22

Damaris isminin numerolojik değeri: 78

Damaris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Damaris İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim

Damaris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Damaris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Damaris

Damaris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Damaris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Damaris

Damaris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Damaris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Damaris

Damaris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Damaris ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Damaris İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Damaris ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Girişken, Zeki, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Damaris İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Damaris ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Damaris isminin Notasyonları Nelerdir?

Damaris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
A: Adana
M: Muş
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

Damaris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

Damaris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra

Damaris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

Damaris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Damaris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Damaris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Damaris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Damaris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.