İsim Arama

Damalis İsminin Anlamı Nedir? Damalis Ne Demek?

Damalis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Damalis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Damalis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Damalis isminin anlamı nedir? Damalis ne demek?

Damalis isminin anlamı nedir?
  • Damalis isminin cinsiyeti: Kız
  • Damalis isminin kökeni: Yunanca
  • Damalis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Damalis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Damalis ismindeki harf sayısı: 7
  • Damalis isminin rengi: Pembe
  • Damalis isminin nitelikeri: Agresif, İnatçı, Uyumlu, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Damalis

Damalis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Damalis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Damalis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Damalis İsmiyle Uyumlu İsimler

Damalis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dalis, Phylis, Damaris, Damali, Damalis, Phyllis, Damla, Ardelis, Lilis, Elis

Damalis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Halis, Mikhalis, Damar, Damra, Aristotelis, Damir, Selis, Arlis, Salis, Damjan

Damalis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Damalis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Damalis İsmi Konulabilir Mi?

Damalis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Damalis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Damalis İsmi Caiz Mi?

Damalis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Damalis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Damalis İsminin Özellikleri

Damalis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Damalis İsminin Sayı Analizi

Damalis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
A: 1
M: 16
A: 1
L: 15
İ: 12
S: 22

Damalis isminin numerolojik değeri: 72

Damalis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Damalis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derdime dermanım sensin ey yar
Artık seninim ve seninleyim
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Artık seninim ve seninleyim
Leyla mecnun kıskandı bizi
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Damalis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Damalis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Damalis

Damalis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Damalis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Damalis

Damalis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Damalis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Damalis

Damalis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Damalis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Damalis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Damalis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Girişken, Zeki, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Damalis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Damalis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Damalis isminin Notasyonları Nelerdir?

Damalis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
A: Adana
M: Muş
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Damalis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Damalis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
L: Lima
İ:
S: Sierra

Damalis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Damalis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Damalis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Damalis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Damalis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Damalis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.