İsim Arama

Cosmas İsminin Anlamı Nedir? Cosmas Ne Demek?

Cosmas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cosmas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cosmas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cosmas isminin anlamı nedir? Cosmas ne demek?

Cosmas isminin anlamı nedir?
  • Cosmas isminin cinsiyeti: Erkek
  • Cosmas isminin kökeni: Yunanca
  • Cosmas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cosmas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cosmas ismindeki harf sayısı: 6
  • Cosmas isminin rengi: Mavi
  • Cosmas isminin nitelikeri: Huysuz, Pozitif, Dürüst, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cosmas

Cosmas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cosmas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Cosmas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cosmas İsmiyle Uyumlu İsimler

Cosmas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demas, Elmas, Cosma, Cosima

Cosmas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thomas, Cosmo, Kosmas, Artemas, Hermas, Kaymas, Cosmas

Cosmas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cosmas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cosmas İsmi Konulabilir Mi?

Cosmas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cosmas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cosmas İsmi Caiz Mi?

Cosmas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cosmas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cosmas İsminin Özellikleri

Cosmas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Cosmas İsminin Sayı Analizi

Cosmas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
O: 18
S: 22
M: 16
A: 1
S: 22

Cosmas isminin numerolojik değeri: 82

Cosmas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cosmas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan can gider sen yoksan eğer
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.
Maziyi unutur mutlu oluruz
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Sen gidersen ben biterim.

Cosmas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cosmas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cosmas

Cosmas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cosmas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cosmas

Cosmas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cosmas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cosmas

Cosmas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cosmas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cosmas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cosmas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sırdaş, Espirili, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Cosmas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cosmas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, İçine Kapanık, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Cosmas isminin Notasyonları Nelerdir?

Cosmas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
O: Ordu
S: Sinop
M: Muş
A: Adana
S: Sinop

Cosmas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Osman
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet
S: Serhat

Cosmas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
O: Oscar
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa
S: Sierra

Cosmas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Oruç
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın
S: Seydi

Cosmas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cosmas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cosmas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cosmas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cosmas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.