İsim Arama

Artemas İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Artemas isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Artemas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Artemas isminin anlamı nedir? Artemas ne demek?

  • Artemas isminin cinsiyeti: Erkek
  • Artemas isminin kökeni: Yunanca
  • Artemas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Artemas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Artemas ismindeki harf sayısı: 7
  • Artemas isminin rengi: Mavi
  • Artemas isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Romantik, Çalışkan, Uyumlu, Dürüst

Artemas İsminin Anlamı Nedir? Artemas Ne Demek?

Artemas isminin anlamı nedir?

Artemas İsminin Analizi

Artemas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Artemas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Artemas İsminin Harf ve Sayı Analizi

Artemas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Artemas İsmiyle Uyumlu İsimler

Artemas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Artemia, Artemus, Elmas, Artemisiaart, Demas, Artemis

Artemas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kaymas, Artavazs, Artan, Thomas, Kosmas, Artut, Artaç, Artam, Artun, Artak

Artemas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Artemas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Artemas İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Artemas ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Artemas İsmi Konulabilir Mi?

Artemas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Artemas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Artemas İsmi Caiz Mi?

Artemas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Artemas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Artemas İsminin Diyanetteki Anlamı

Artemas isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Artemas isminin anlamı: Tanrıça Artemis'e adanmış

Artemas İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Artemas ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Artemas ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Artemas ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Artemas ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Artemas İsminin Özellikleri

Artemas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Artemas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Artemas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılı yok bizim sevda ülkemizde
Rengarenk bir dünya kurmak için
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Elimden tutup sen hep yanımda oldun
Mehmet Akif Aksel
Ayrılı yok bizim sevda ülkemizde
Sarılıp bana mutlu et beni artık

Artemas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Artemas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Artemas

Artemas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Artemas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Artemas

Artemas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Artemas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Artemas

Artemas İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Artemas isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Artemas isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Artemas isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Artemas isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Artemas isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Artemas isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Artemas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Artemas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Artemas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Artemas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Canayakın, Duygusal, Zeki, Espirili olmalarıdır.

Artemas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Artemas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Baskıcı olmalarıdır.

Artemas isminin Notasyonları Nelerdir?

Artemas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
T: Tokat
E: Edirne
M: Muş
A: Adana
S: Sinop

Artemas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
E: Ekrem
M: Mehmet
A: Ahmet
S: Serhat

Artemas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
E: Echo
M: Mike
A: Alfa
S: Sierra

Artemas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
E: Engin
M: Merih
A: Aydın
S: Seydi

Artemas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Artemas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Artemas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Artemas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Artemas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

artemas isminin numerolojisi, artemas isminin enerjisi, artemas isminin arapça yazlışı, artemas isminin hikayesi, artemas isminin burcu, artemas isminin uğurlu sayısı, artemas isminin ebced değeri, artemas isminin rengi, artemas isminin harf analizi