İsim Arama

Cosmo İsminin Anlamı Nedir? Cosmo Ne Demek?

Cosmo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cosmo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cosmo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cosmo isminin anlamı nedir? Cosmo ne demek?

Cosmo isminin anlamı nedir?
  • Cosmo isminin cinsiyeti: Erkek
  • Cosmo isminin kökeni: Yunanca
  • Cosmo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cosmo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cosmo ismindeki harf sayısı: 5
  • Cosmo isminin rengi: Mavi
  • Cosmo isminin nitelikeri: Huysuz, Pozitif, Dürüst, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cosmo

Cosmo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cosmo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Cosmo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cosmo İsmiyle Uyumlu İsimler

Cosmo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cosima, Kasmo, Kosmo, Cosma

Cosmo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cosmo, Cosmas

Cosmo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cosmo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cosmo İsmi Konulabilir Mi?

Cosmo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cosmo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cosmo İsmi Caiz Mi?

Cosmo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cosmo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cosmo İsminin Özellikleri

Cosmo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Cosmo İsminin Sayı Analizi

Cosmo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
O: 18
S: 22
M: 16
O: 18

Cosmo isminin numerolojik değeri: 77

Cosmo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Cosmo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Olmaz olsun böyle ızdırap

Cosmo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cosmo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cosmo

Cosmo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cosmo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cosmo

Cosmo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cosmo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cosmo

Cosmo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cosmo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cosmo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cosmo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sırdaş, Espirili, Zeki olmalarıdır.

Cosmo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cosmo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, İçine Kapanık, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Cosmo isminin Notasyonları Nelerdir?

Cosmo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
O: Ordu
S: Sinop
M: Muş
O: Ordu

Cosmo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Osman
S: Serhat
M: Mehmet
O: Osman

Cosmo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
O: Oscar
S: Sierra
M: Mike
O: Oscar

Cosmo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Oruç
S: Seydi
M: Merih
O: Oruç

Cosmo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cosmo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cosmo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cosmo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cosmo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.