İsim Arama

Chimera İsminin Anlamı Nedir? Chimera Ne Demek?

Chimera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Chimera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Chimera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Chimera isminin anlamı nedir? Chimera ne demek?

Chimera isminin anlamı nedir?
  • Chimera isminin cinsiyeti: Erkek
  • Chimera isminin kökeni: Yunanca
  • Chimera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Chimera ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Chimera ismindeki harf sayısı: 7
  • Chimera isminin rengi: Mavi
  • Chimera isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, Yaramaz, Uyumlu, Çalışkan, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Chimera

Chimera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Chimera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Chimera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Chimera İsmiyle Uyumlu İsimler

Chimera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Avera, Atera, Astera, Abdera, Hemera, Jazeera, Gera, Sheera, Mavera, Sisera

Chimera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Chiram, Beera, Chiron, Chilion, Chimera, Chislon, Bera

Chimera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Chimera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Chimera İsmi Konulabilir Mi?

Chimera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Chimera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Chimera İsmi Caiz Mi?

Chimera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Chimera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Chimera İsminin Özellikleri

Chimera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Chimera İsminin Sayı Analizi

Chimera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
İ: 12
M: 16
E: 6
R: 21
A: 1

Chimera isminin numerolojik değeri: 69

Chimera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Chimera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Chimera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Chimera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Chimera

Chimera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Chimera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Chimera

Chimera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Chimera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Chimera

Chimera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Chimera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Chimera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Chimera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Enerjik, Zeki, Duygusal, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Chimera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Chimera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Chimera isminin Notasyonları Nelerdir?

Chimera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
İ: İzmir
M: Muş
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Chimera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
İ: İrfan
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Chimera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
İ:
M: Mike
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Chimera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
İ: İstif
M: Merih
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Chimera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Chimera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Chimera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Chimera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Chimera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.