İsim Arama

Cetus İsminin Anlamı Nedir? Cetus Ne Demek?

Cetus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cetus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cetus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cetus isminin anlamı nedir? Cetus ne demek?

Cetus isminin anlamı nedir?
  • Cetus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Cetus isminin kökeni: Yunanca
  • Cetus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cetus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cetus ismindeki harf sayısı: 5
  • Cetus isminin rengi: Mavi
  • Cetus isminin nitelikeri: Huysuz, Çalışkan, Romantik, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cetus

Cetus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cetus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Cetus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cetus İsmiyle Uyumlu İsimler

Cetus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ceto, Lotus, Epaphroditus, Asyncritus

Cetus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azotus, Notus, Clitus, Admetus, Cetus, Erastus, Titus, Anacletus, Pontus, Festus

Cetus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cetus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cetus İsmi Konulabilir Mi?

Cetus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cetus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cetus İsmi Caiz Mi?

Cetus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cetus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cetus İsminin Özellikleri

Cetus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Cetus İsminin Sayı Analizi

Cetus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
E: 6
T: 24
U: 25
S: 22

Cetus isminin numerolojik değeri: 80

Cetus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Cetus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
En büyük sevdam sensin ey yarim
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Cetus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cetus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cetus

Cetus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cetus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cetus

Cetus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cetus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cetus

Cetus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cetus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cetus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cetus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Duygusal, Canayakın, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Cetus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cetus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Cetus isminin Notasyonları Nelerdir?

Cetus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
E: Edirne
T: Tokat
U: Uşak
S: Sinop

Cetus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Ekrem
T: Temel
U: Ufuk
S: Serhat

Cetus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
E: Echo
T: Tanfo
U: Uniform
S: Sierra

Cetus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Engin
T: Turgut
U: Umman
S: Seydi

Cetus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cetus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cetus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cetus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cetus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.