İsim Arama

Charissa İsminin Anlamı Nedir? Charissa Ne Demek?

Charissa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Charissa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Charissa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Charissa isminin anlamı nedir? Charissa ne demek?

Charissa isminin anlamı nedir?
  • Charissa isminin cinsiyeti: Kız
  • Charissa isminin kökeni: Yunanca
  • Charissa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Charissa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Charissa ismindeki harf sayısı: 8
  • Charissa isminin rengi: Pembe
  • Charissa isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Charissa

Charissa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Charissa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Charissa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Charissa İsmiyle Uyumlu İsimler

Charissa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chaba, Dessa, Charna, Fahrünissa, Chana, Alessa, Chayka, Melissa, Hessa, Nyssa

Charissa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Chatzkel, Chaika, Chanan, Meissa, Cham, Massa, Chadlai, Chaziel, Chawn, Chagia

Charissa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Charissa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Charissa İsmi Konulabilir Mi?

Charissa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Charissa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Charissa İsmi Caiz Mi?

Charissa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Charissa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Charissa İsminin Özellikleri

Charissa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Charissa İsminin Sayı Analizi

Charissa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22
S: 22
A: 1

Charissa isminin numerolojik değeri: 92

Charissa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Charissa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Charissa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Charissa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Charissa

Charissa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Charissa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Charissa

Charissa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Charissa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Charissa

Charissa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Charissa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Charissa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Charissa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Charissa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Charissa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Charissa isminin Notasyonları Nelerdir?

Charissa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Charissa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Charissa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Charissa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Charissa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Charissa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Charissa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Charissa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Charissa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.