İsim Arama

Charisma İsminin Anlamı Nedir? Charisma Ne Demek?

Charisma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Charisma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Charisma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Charisma isminin anlamı nedir? Charisma ne demek?

Charisma isminin anlamı nedir?
  • Charisma isminin cinsiyeti: Kız
  • Charisma isminin kökeni: Yunanca
  • Charisma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Charisma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Charisma ismindeki harf sayısı: 8
  • Charisma isminin rengi: Pembe
  • Charisma isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Charisma

Charisma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Charisma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Charisma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Charisma İsmiyle Uyumlu İsimler

Charisma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chana, Charisma, Esma, Charissa, Charna, Chaba, Cosma, Bisma, Yosma, Chakra

Charisma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Chawn, Chaziel, Chai, Chayil, Chagia, Chadlai, Chalfon, Chatzkel, Chayyim, Chaika

Charisma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Charisma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Charisma İsmi Konulabilir Mi?

Charisma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Charisma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Charisma İsmi Caiz Mi?

Charisma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Charisma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Charisma İsminin Özellikleri

Charisma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Charisma İsminin Sayı Analizi

Charisma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22
M: 16
A: 1

Charisma isminin numerolojik değeri: 86

Charisma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Charisma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Hala buradayım bak , seninleyim
Ağlıyor gözlerim bakmaz kimseye,
Rengarenk bir hayat düşlerim senle
İçimdesin, iliklerimdesin bunu bilmek bana yetiyor
Sararır güllerim yanımda olmazsan
Mutlu olmam için sen gereklisin
Ağlıyor gözlerim bakmaz kimseye,

Charisma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Charisma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Charisma

Charisma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Charisma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Charisma

Charisma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Charisma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Charisma

Charisma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Charisma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Charisma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Charisma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili, Zeki olmalarıdır.

Charisma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Charisma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Charisma isminin Notasyonları Nelerdir?

Charisma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
M: Muş
A: Adana

Charisma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet

Charisma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa

Charisma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın

Charisma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Charisma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Charisma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Charisma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Charisma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.