İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Cemali İsminin Anlamı

  • Cemali isminin cinsiyeti: Erkek
  • Cemali isminin kökeni: Osmanlıca
  • Cemali isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cemali ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cemali ismindeki harf sayısı: 6
  • Cemali isminin rengi: Mavi

Cemali İsminin Anlamı Nedir?

Cemali isminin anlamı nedir, Cemali ne demektir, Cemali ne anlama gelir, Cemali manası nedir?

Cemali İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Cemali ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Cemali İsmi Konulabilir Mi?

Cemali ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cemali isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cemali İsmi Caiz Mi?

Cemali ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cemali isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Cemali İsminin Analizi

Cemali isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cemali ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Cemali İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cemali İsminin Özellikleri

Cemali isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Cemali İsminin Numerolojisi

Cemali isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
E: 6
M: 16
A: 1
L: 15
İ: 12

Cemali isminin numerolojik değeri: 53

Cemali İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cemali İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan bir parçasın sen yürek sızım
Evet gerçek sevda sende gizliymiş
Mehmet Akif Aksel
Ama gökteki tüm yıldızlara seni sorduğumda söylemediler nerde olduğunu sonra baktımki işte tam orda bir ışık yanıp sönüyor göz kırpan sendin Senn..
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
İnsanım ruhum güzel

Cemali İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cemali isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cemali İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cemali isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cemali İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cemali isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cemali İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cemali ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cemali İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Cemali Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Ekrem
M: Mehmet
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan

Cemali İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Cemali isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Engin
M: Merih
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif

Cemali İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Cemali isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
E: Echo
M: Mike
A: Alfa
L: Lima
İ:

Cemali İsminin TDK Notasyonu

Cemali isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
E: Edirne
M: Muş
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Cemali İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cemali ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cemali ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cemali ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Cemali İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.