İsim Arama

Calypso İsminin Anlamı Nedir? Calypso Ne Demek?

Calypso ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Calypso isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Calypso isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Calypso isminin anlamı nedir? Calypso ne demek?

Calypso isminin anlamı nedir?
  • Calypso isminin cinsiyeti: Kız
  • Calypso isminin kökeni: Yunanca
  • Calypso isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Calypso ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Calypso ismindeki harf sayısı: 7
  • Calypso isminin rengi: Pembe
  • Calypso isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Maceracı, Haylaz, Dürüst, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Calypso

Calypso isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Calypso ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Calypso isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Calypso İsmiyle Uyumlu İsimler

Calypso İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Callidora, Calliope, Callia, Calla, Caleb-Ephratah, Callisto, Calista, Calantha, Callista, Calibe

Calypso İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calut, Caleb, Calp, Calixto, Callias, Calix, Calogero, Calidan

Calypso ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Calypso İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Calypso İsmi Konulabilir Mi?

Calypso isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Calypso isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Calypso İsmi Caiz Mi?

Calypso ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Calypso isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Calypso İsminin Özellikleri

Calypso isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Calypso İsminin Sayı Analizi

Calypso isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
Y: 28
P: 20
S: 22
O: 18

Calypso isminin numerolojik değeri: 107

Calypso İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Calypso İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Yalnız senin için atıyor bu deli yürek
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
S ensiz olmuyor hiç bir anım
Olumsuzlukları unut artık ey yarim

Calypso İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Calypso isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Calypso

Calypso İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Calypso isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Calypso

Calypso İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Calypso isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Calypso

Calypso İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Calypso ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Calypso İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Calypso ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Gezgin, Özgüvenli, Espirili, Sırdaş olmalarıdır.

Calypso İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Calypso ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Geçmişte Yaşayan, Kendini Beğenmiş, Baskıcı, İçine Kapanık olmalarıdır.

Calypso isminin Notasyonları Nelerdir?

Calypso isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
P: Polatlı
S: Sinop
O: Ordu

Calypso Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
Y: Yahya
P: Poyraz
S: Serhat
O: Osman

Calypso isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
Y: Yankee
P: Papa
S: Sierra
O: Oscar

Calypso isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
Y: Yılmaz
P: Poyraz
S: Seydi
O: Oruç

Calypso İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Calypso ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Calypso ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Calypso ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Calypso İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.