İsim Arama

Callisto İsminin Anlamı Nedir? Callisto Ne Demek?

Callisto ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Callisto isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Callisto isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Callisto isminin anlamı nedir? Callisto ne demek?

Callisto isminin anlamı nedir?
  • Callisto isminin cinsiyeti: Kız
  • Callisto isminin kökeni: Yunanca
  • Callisto isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Callisto ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Callisto ismindeki harf sayısı: 8
  • Callisto isminin rengi: Pembe
  • Callisto isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, Romantik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Callisto

Callisto isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Callisto ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Callisto isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Callisto İsmiyle Uyumlu İsimler

Callisto İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cala, Erasto, Callisto, Calypso, Calla, Callista, Calliope, Callidora, Calantha, Calligenia

Callisto İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calix, Kristo, Aristo, Calixto, Calidan, Caleb, Calut, Calogero, Callias, Calp

Callisto ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Callisto İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Callisto İsmi Konulabilir Mi?

Callisto isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Callisto isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Callisto İsmi Caiz Mi?

Callisto ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Callisto isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Callisto İsminin Özellikleri

Callisto isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Callisto İsminin Sayı Analizi

Callisto isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
L: 15
İ: 12
S: 22
T: 24
O: 18

Callisto isminin numerolojik değeri: 110

Callisto İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Callisto İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Artık seninim ve seninleyim
Leyla mecnun kıskandı bizi
Leyla mecnun kıskandı bizi
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Of çeker ağlarım giderim buradan

Callisto İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Callisto isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Callisto

Callisto İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Callisto isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Callisto

Callisto İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Callisto isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Callisto

Callisto İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Callisto ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Callisto İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Callisto ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Canayakın, Sırdaş olmalarıdır.

Callisto İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Callisto ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz, İçine Kapanık olmalarıdır.

Callisto isminin Notasyonları Nelerdir?

Callisto isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat
O: Ordu

Callisto Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel
O: Osman

Callisto isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
L: Lima
İ:
S: Sierra
T: Tanfo
O: Oscar

Callisto isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut
O: Oruç

Callisto İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Callisto ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Callisto ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Callisto ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Callisto İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.