İsim Arama

Callia İsminin Anlamı Nedir? Callia Ne Demek?

Callia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Callia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Callia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Callia isminin anlamı nedir? Callia ne demek?

Callia isminin anlamı nedir?
  • Callia isminin cinsiyeti: Kız
  • Callia isminin kökeni: Yunanca
  • Callia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Callia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Callia ismindeki harf sayısı: 6
  • Callia isminin rengi: Pembe
  • Callia isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Callia

Callia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Callia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Callia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Callia İsmiyle Uyumlu İsimler

Callia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Calantha, Nanelia, Teofilia, Akalia, Ophelia, Atalia, Talia, Obelia, Airlia, Thalia

Callia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calidan, Callias, Calut, Caleb, Calixto, Calogero, Calix, Calp, Ilia, Ghalia

Callia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Callia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Callia İsmi Konulabilir Mi?

Callia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Callia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Callia İsmi Caiz Mi?

Callia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Callia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Callia İsminin Özellikleri

Callia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Callia İsminin Sayı Analizi

Callia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
L: 15
İ: 12
A: 1

Callia isminin numerolojik değeri: 47

Callia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Callia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Artık bu gönül sadece senindir yar
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Artık bu gönül sadece senindir yar

Callia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Callia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Callia

Callia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Callia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Callia

Callia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Callia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Callia

Callia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Callia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Callia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Callia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Callia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Callia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Callia isminin Notasyonları Nelerdir?

Callia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Callia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Callia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
L: Lima
İ:
A: Alfa

Callia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Callia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Callia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Callia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Callia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Callia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.