İsim Arama

Calista İsminin Anlamı Nedir? Calista Ne Demek?

Calista ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Calista isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Calista isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Calista isminin anlamı nedir? Calista ne demek?

Calista isminin anlamı nedir?
  • Calista isminin cinsiyeti: Kız
  • Calista isminin kökeni: Yunanca
  • Calista isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Calista ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Calista ismindeki harf sayısı: 7
  • Calista isminin rengi: Pembe
  • Calista isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Calista

Calista isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Calista ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Calista isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Calista İsmiyle Uyumlu İsimler

Calista İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Calixte, Calla, Calantha, Kallista, Jocasta, Calibe, Calliope, Baptista, Crysta, Calligenia

Calista İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Callias, Calix, Calut, Caleb, Calp, Calixto, Usta, Calogero, Calidan

Calista ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Calista İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Calista İsmi Konulabilir Mi?

Calista isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Calista isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Calista İsmi Caiz Mi?

Calista ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Calista isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Calista İsminin Özellikleri

Calista isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Calista İsminin Sayı Analizi

Calista isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
İ: 12
S: 22
T: 24
A: 1

Calista isminin numerolojik değeri: 78

Calista İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Calista İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Ansızın çıkıverdin karşıma
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve
Tenin kokusu gitmedi hala
Ansızın çıkıverdin karşıma

Calista İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Calista isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Calista

Calista İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Calista isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Calista

Calista İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Calista isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Calista

Calista İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Calista ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Calista İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Calista ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Canayakın olmalarıdır.

Calista İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Calista ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz olmalarıdır.

Calista isminin Notasyonları Nelerdir?

Calista isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat
A: Adana

Calista Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel
A: Ahmet

Calista isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
İ:
S: Sierra
T: Tanfo
A: Alfa

Calista isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut
A: Aydın

Calista İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Calista ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Calista ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Calista ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Calista İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.