İsim Arama

Budur İsminin Anlamı Nedir? Budur Ne Demek?

Budur ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Budur isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Budur isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Budur isminin anlamı nedir? Budur ne demek?

Budur isminin anlamı nedir?
  • Budur isminin cinsiyeti: Kız
  • Budur isminin kökeni: Arapça
  • Budur isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Budur ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Budur ismindeki harf sayısı: 5
  • Budur isminin rengi: Pembe
  • Budur isminin nitelikeri: Sevimli, Modern, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Budur

Budur isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Budur ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Budur isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Budur İsmiyle Uyumlu İsimler

Budur İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Budur

Budur İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Şendur, Dur, Erdur, Budun, Çavdur, Baydur, Budunal, Çavuldur

Budur ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Budur İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Budur İsmi Konulabilir Mi?

Budur isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Budur isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Budur İsmi Caiz Mi?

Budur ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Budur isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Budur İsminin Özellikleri

Budur isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Budur İsminin Sayı Analizi

Budur isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
U: 25
D: 5
U: 25
R: 21

Budur isminin numerolojik değeri: 78

Budur İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Budur İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Dur artık kaçma benden uzağa
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Budur İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Budur isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Budur

Budur İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Budur isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Budur

Budur İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Budur isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Budur

Budur İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Budur ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Budur İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Budur ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Misafirperver, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Budur İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Budur ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Aceleci, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Budur isminin Notasyonları Nelerdir?

Budur isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
U: Uşak
D: Denizli
U: Uşak
R: Rize

Budur Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
U: Ufuk
D: Davut
U: Ufuk
R: Rasim

Budur isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
U: Uniform
D: Delta
U: Uniform
R: Romeo

Budur isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
U: Umman
D: Deniz
U: Umman
R: Reis

Budur İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Budur ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Budur ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Budur ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Budur İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.