İsim Arama

Cala İsminin Anlamı Nedir? Cala Ne Demek?

Cala ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cala isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cala isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cala isminin anlamı nedir? Cala ne demek?

Cala isminin anlamı nedir?
  • Cala isminin cinsiyeti: Kız
  • Cala isminin kökeni: Arapça
  • Cala isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cala ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cala ismindeki harf sayısı: 4
  • Cala isminin rengi: Pembe
  • Cala isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cala

Cala isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cala ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Cala isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cala İsmiyle Uyumlu İsimler

Cala İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Adala, Cala, Mala, Pamala, Callidora, Jala, Ursala, Calantha, Calista, Magdala

Cala İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Caleb, Özbala, Lala, Calogero, Kala, Oğuzbala, Özpala, Calixto, Hanzala, Bozbala

Cala ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cala İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cala İsmi Konulabilir Mi?

Cala isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cala isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cala İsmi Caiz Mi?

Cala ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cala isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cala İsminin Özellikleri

Cala isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Cala İsminin Sayı Analizi

Cala isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
A: 1

Cala isminin numerolojik değeri: 20

Cala İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Cala İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan inan veririm sana
Ağlama yarim mutluluk yakın
Lütfen çekinme, ara beni, her zaman yanındayım
Ağlama yarim mutluluk yakın

Cala İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cala isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cala

Cala İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cala isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cala

Cala İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cala isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cala

Cala İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cala ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cala İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cala ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli olmalarıdır.

Cala İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cala ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur olmalarıdır.

Cala isminin Notasyonları Nelerdir?

Cala isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana

Cala Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet

Cala isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
A: Alfa

Cala isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
A: Aydın

Cala İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cala ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cala ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cala ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cala İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.