İsim Arama

Bisma İsminin Anlamı Nedir? Bisma Ne Demek?

Bisma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Bisma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Bisma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bisma isminin anlamı nedir? Bisma ne demek?

Bisma isminin anlamı nedir?
  • Bisma isminin cinsiyeti: Kız
  • Bisma isminin kökeni: Arapça
  • Bisma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bisma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Bisma ismindeki harf sayısı: 5
  • Bisma isminin rengi: Pembe
  • Bisma isminin nitelikeri: Sevimli, Yaramaz, Dürüst, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Bisma

Bisma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bisma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Bisma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bisma İsmiyle Uyumlu İsimler

Bisma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Asma, Desma, Bishlam, Esma, Kasma, Cosma, Yosma, Basma, Bisma, Charisma

Bisma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bisma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bisma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bisma İsmi Konulabilir Mi?

Bisma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bisma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bisma İsmi Caiz Mi?

Bisma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bisma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bisma İsminin Özellikleri

Bisma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Bisma İsminin Sayı Analizi

Bisma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
İ: 12
S: 22
M: 16
A: 1

Bisma isminin numerolojik değeri: 53

Bisma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Bisma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Serhat Gülseren
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Bisma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bisma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bisma

Bisma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bisma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bisma

Bisma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bisma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bisma

Bisma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bisma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bisma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bisma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Enerjik, Espirili, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Bisma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bisma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Kırılgan, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Bisma isminin Notasyonları Nelerdir?

Bisma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
İ: İzmir
S: Sinop
M: Muş
A: Adana

Bisma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
İ: İrfan
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet

Bisma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
İ:
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa

Bisma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
İ: İstif
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın

Bisma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bisma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bisma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bisma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bisma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.