İsim Arama

Belemir İsminin Anlamı Nedir? Belemir Ne Demek?

Belemir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Belemir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Belemir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Belemir isminin anlamı nedir? Belemir ne demek?

Belemir isminin anlamı nedir?
  • Belemir isminin cinsiyeti: Kız
  • Belemir isminin kökeni: Arapça
  • Belemir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Belemir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Belemir ismindeki harf sayısı: 7
  • Belemir isminin rengi: Pembe
  • Belemir isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Gösterişli, Uyumlu, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Belemir

Belemir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Belemir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Belemir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Belemir İsmiyle Uyumlu İsimler

Belemir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Belgin, Belik, Belemir, Belen, Beliz, Belem, Belçim, Belgi, Belma, Mir

Belemir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gündemir, Gökdemir, Belam, Ardemir, Aldemir, İltemir, Taydemir, Elmir, Özdemir, Kandemir

Belemir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Belemir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Belemir İsmi Konulabilir Mi?

Belemir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Belemir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Belemir İsmi Caiz Mi?

Belemir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Belemir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Belemir İsminin Özellikleri

Belemir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Belemir İsminin Sayı Analizi

Belemir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
E: 6
L: 15
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21

Belemir isminin numerolojik değeri: 78

Belemir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Belemir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bak yine bu yürek sana atıyor
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lafta sözde değildi sana sevdam
En büyük sevdam sensin ey yarim
Mutluluk kaynağım sensin
İzin hala kalbimde devam ediyor kanamaya..
Resimlerine bakıp hayaller kurup

Belemir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Belemir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Belemir

Belemir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Belemir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Belemir

Belemir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Belemir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Belemir

Belemir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Belemir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Belemir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Belemir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Yetenekli, Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Belemir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Belemir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Obur, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Belemir isminin Notasyonları Nelerdir?

Belemir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Belemir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Belemir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
L: Lima
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo

Belemir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
L: Levent
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Belemir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Belemir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Belemir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Belemir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Belemir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.