İsim Arama

Azmun İsminin Anlamı Nedir? Azmun Ne Demek?

Azmun ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azmun isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azmun isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azmun isminin anlamı nedir? Azmun ne demek?

Azmun isminin anlamı nedir?
  • Azmun isminin cinsiyeti: Erkek
  • Azmun isminin kökeni: Farsça
  • Azmun isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azmun ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azmun ismindeki harf sayısı: 5
  • Azmun isminin rengi: Mavi
  • Azmun isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Uyumlu, Modern, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azmun

Azmun isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azmun ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Azmun isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azmun İsmiyle Uyumlu İsimler

Azmun İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Permun, Azmidil

Azmun İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Meymun, Memun, Azmaveth, Azmi, Timun, Yümun, Azmun, Maimun

Azmun ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azmun İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azmun İsmi Konulabilir Mi?

Azmun isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azmun isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azmun İsmi Caiz Mi?

Azmun ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azmun isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azmun İsminin Özellikleri

Azmun isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Azmun İsminin Sayı Analizi

Azmun isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
M: 16
U: 25
N: 17

Azmun isminin numerolojik değeri: 88

Azmun İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Azmun İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk nerede diyorken seni tanıdım
Zahmet etme kalbimin kapısını açmakla
Mahsum yüzlü bu güzel yârim nereler’de.
U zaklarda aramıyorum seni
Nedensiz sevdim yarim inan ben seni

Azmun İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azmun isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azmun

Azmun İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azmun isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azmun

Azmun İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azmun isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azmun

Azmun İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azmun ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azmun İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azmun ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Zeki, Misafirperver, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Azmun İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azmun ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Azmun isminin Notasyonları Nelerdir?

Azmun isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
M: Muş
U: Uşak
N: Niğde

Azmun Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
M: Mehmet
U: Ufuk
N: Nizam

Azmun isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
M: Mike
U: Uniform
N: November

Azmun isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
M: Merih
U: Umman
N: Neptün

Azmun İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azmun ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azmun ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azmun ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azmun İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.