İsim Arama

Azhaire İsminin Anlamı Nedir? Azhaire Ne Demek?

Azhaire ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azhaire isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azhaire isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azhaire isminin anlamı nedir? Azhaire ne demek?

Azhaire isminin anlamı nedir?
  • Azhaire isminin cinsiyeti: Erkek
  • Azhaire isminin kökeni: Arapça
  • Azhaire isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azhaire ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azhaire ismindeki harf sayısı: 7
  • Azhaire isminin rengi: Mavi
  • Azhaire isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Tez Canlı, Yaramaz, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azhaire

Azhaire isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azhaire ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Azhaire isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azhaire İsmiyle Uyumlu İsimler

Azhaire İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sapphire, Zamire, Mahire, Bahire, Berire, Münire, Kadire, Azhara, Saire, Sabire

Azhaire İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Grégoire, Azhaire, Azher

Azhaire ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azhaire İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azhaire İsmi Konulabilir Mi?

Azhaire isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azhaire isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azhaire İsmi Caiz Mi?

Azhaire ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azhaire isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azhaire İsminin Özellikleri

Azhaire isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Azhaire İsminin Sayı Analizi

Azhaire isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
H: 10
A: 1
İ: 12
R: 21
E: 6

Azhaire isminin numerolojik değeri: 80

Azhaire İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Azhaire İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.

Azhaire İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azhaire isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azhaire

Azhaire İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azhaire isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azhaire

Azhaire İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azhaire isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azhaire

Azhaire İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azhaire ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azhaire İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azhaire ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Sakin, Enerjik, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Azhaire İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azhaire ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Panik, Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Azhaire isminin Notasyonları Nelerdir?

Azhaire isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
H: Hatay
A: Adana
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne

Azhaire Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
H: Hasan
A: Ahmet
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem

Azhaire isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
H: Hotel
A: Alfa
İ:
R: Romeo
E: Echo

Azhaire isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
H: Halat
A: Aydın
İ: İstif
R: Reis
E: Engin

Azhaire İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azhaire ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azhaire ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azhaire ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azhaire İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.