İsim Arama

Azeem İsminin Anlamı Nedir? Azeem Ne Demek?

Azeem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azeem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azeem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azeem isminin anlamı nedir? Azeem ne demek?

Azeem isminin anlamı nedir?
  • Azeem isminin cinsiyeti: Erkek
  • Azeem isminin kökeni: Arapça
  • Azeem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azeem ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azeem ismindeki harf sayısı: 5
  • Azeem isminin rengi: Mavi
  • Azeem isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azeem

Azeem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azeem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Azeem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azeem İsmiyle Uyumlu İsimler

Azeem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Azelia, Azel, Leem

Azeem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kareem, Azeem, Raheem, Kaleem, Hakeem, Waseem, Naseem, Azer

Azeem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azeem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azeem İsmi Konulabilir Mi?

Azeem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azeem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azeem İsmi Caiz Mi?

Azeem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azeem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azeem İsminin Özellikleri

Azeem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Azeem İsminin Sayı Analizi

Azeem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
E: 6
E: 6
M: 16

Azeem isminin numerolojik değeri: 58

Azeem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Azeem İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım

Azeem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azeem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azeem

Azeem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azeem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azeem

Azeem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azeem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azeem

Azeem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azeem ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azeem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azeem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Azeem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azeem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Azeem isminin Notasyonları Nelerdir?

Azeem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
E: Edirne
E: Edirne
M: Muş

Azeem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
E: Ekrem
E: Ekrem
M: Mehmet

Azeem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
E: Echo
E: Echo
M: Mike

Azeem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
E: Engin
E: Engin
M: Merih

Azeem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azeem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azeem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azeem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azeem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.