İsim Arama

Azher İsminin Anlamı Nedir? Azher Ne Demek?

Azher ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azher isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azher isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azher isminin anlamı nedir? Azher ne demek?

Azher isminin anlamı nedir?
  • Azher isminin cinsiyeti: Erkek
  • Azher isminin kökeni: Arapça
  • Azher isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azher ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azher ismindeki harf sayısı: 5
  • Azher isminin rengi: Mavi
  • Azher isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Tez Canlı, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azher

Azher isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azher ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Azher isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azher İsmiyle Uyumlu İsimler

Azher İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Müzehher, Jasher, Gevher, Echer, Esther, Azhara, Ether, Kirjath-Sepher, Mücevher, Güher

Azher İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cristopher, Kristopher, Azher, Acher, Jesher, Ebher, Yether, Asher, Azhaire, Becher

Azher ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azher İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azher İsmi Konulabilir Mi?

Azher isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azher isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azher İsmi Caiz Mi?

Azher ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azher isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azher İsminin Özellikleri

Azher isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Azher İsminin Sayı Analizi

Azher isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
H: 10
E: 6
R: 21

Azher isminin numerolojik değeri: 67

Azher İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Azher İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Azher İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azher isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azher

Azher İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azher isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azher

Azher İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azher isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azher

Azher İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azher ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azher İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azher ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Sakin, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Azher İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azher ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Panik, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Azher isminin Notasyonları Nelerdir?

Azher isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize

Azher Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim

Azher isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo

Azher isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
H: Halat
E: Engin
R: Reis

Azher İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azher ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azher ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azher ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azher İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.