İsim Arama

Axelia İsminin Anlamı Nedir? Axelia Ne Demek?

Axelia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Axelia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Axelia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Axelia isminin anlamı nedir? Axelia ne demek?

Axelia isminin anlamı nedir?
  • Axelia isminin cinsiyeti: Kız
  • Axelia isminin kökeni: Yunanca
  • Axelia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Axelia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Axelia ismindeki harf sayısı: 6
  • Axelia isminin rengi: Pembe
  • Axelia isminin nitelikeri: İnatçı, Yaratıcı, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Axelia

Axelia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Axelia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Axelia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Axelia İsmiyle Uyumlu İsimler

Axelia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theophilia, Atalia, Airlia, Thalia, Obelia, Dahlia, Delia, Odelia, Gilia, Xylia

Axelia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ilia, Ghalia

Axelia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Axelia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Axelia İsmi Konulabilir Mi?

Axelia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Axelia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Axelia İsmi Caiz Mi?

Axelia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Axelia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Axelia İsminin Özellikleri

Axelia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Axelia İsminin Sayı Analizi

Axelia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
: 0
E: 6
L: 15
İ: 12
A: 1

Axelia isminin numerolojik değeri: 35

Axelia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Axelia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Axelia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Axelia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Axelia

Axelia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Axelia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Axelia

Axelia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Axelia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Axelia

Axelia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Axelia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Axelia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Axelia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Çok Yetenekli, Duygusal, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Axelia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Axelia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Alaycı, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Axelia isminin Notasyonları Nelerdir?

Axelia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
X:
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Axelia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
X: İkiz
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Axelia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
X: X-Ray
E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa

Axelia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
X: İkiz
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Axelia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Axelia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Axelia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Axelia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Axelia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.