İsim Arama

Awilda İsminin Anlamı Nedir? Awilda Ne Demek?

Awilda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Awilda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Awilda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Awilda isminin anlamı nedir? Awilda ne demek?

Awilda isminin anlamı nedir?
  • Awilda isminin cinsiyeti: Kız
  • Awilda isminin kökeni: Yunanca
  • Awilda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Awilda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Awilda ismindeki harf sayısı: 6
  • Awilda isminin rengi: Pembe
  • Awilda isminin nitelikeri: İnatçı, Problemi, Yaramaz, Gösterişli, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Awilda

Awilda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Awilda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Awilda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Awilda İsmiyle Uyumlu İsimler

Awilda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yelda, Milda, Awilda, Nupelda, Melda, Holda, Selda

Awilda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dalda

Awilda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Awilda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Awilda İsmi Konulabilir Mi?

Awilda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Awilda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Awilda İsmi Caiz Mi?

Awilda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Awilda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Awilda İsminin Özellikleri

Awilda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Awilda İsminin Sayı Analizi

Awilda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
: 0
İ: 12
L: 15
D: 5
A: 1

Awilda isminin numerolojik değeri: 34

Awilda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Awilda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
www.akrostissiirler.com
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Leyla mecnun kıskandı bizi
Derdime dermanım sensin ey yar
Artık seninim ve seninleyim

Awilda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Awilda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Awilda

Awilda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Awilda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Awilda

Awilda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Awilda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Awilda

Awilda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Awilda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Awilda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Awilda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yardımsever, Enerjik, Yetenekli, Güçlü olmalarıdır.

Awilda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Awilda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayalci, Kırılgan, Obur, Güçsüz olmalarıdır.

Awilda isminin Notasyonları Nelerdir?

Awilda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
W:
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
D: Denizli
A: Adana

Awilda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
W: İki Ve
İ: İrfan
L: Lokum
D: Davut
A: Ahmet

Awilda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
W: Whiskey
İ:
L: Lima
D: Delta
A: Alfa

Awilda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
W: İki Ve
İ: İstif
L: Levent
D: Deniz
A: Aydın

Awilda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Awilda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Awilda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Awilda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Awilda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.