İsim Arama

Babita İsminin Anlamı Nedir? Babita Ne Demek?

Babita ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Babita isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Babita isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Babita isminin anlamı nedir? Babita ne demek?

Babita isminin anlamı nedir?
  • Babita isminin cinsiyeti: Kız
  • Babita isminin kökeni: Yunanca
  • Babita isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Babita ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Babita ismindeki harf sayısı: 6
  • Babita isminin rengi: Pembe
  • Babita isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Yaramaz, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Babita

Babita isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Babita ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Babita isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Babita İsmiyle Uyumlu İsimler

Babita İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Terisita, Ranita, Yonita, Margarita, Lirita, Evita, Melita, Juanita, Babita, Lalita

Babita İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baba, Babayiğit, Babaç, Kelita, Babacan, Babür, Babken, Babürşah

Babita ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Babita İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Babita İsmi Konulabilir Mi?

Babita isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Babita isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Babita İsmi Caiz Mi?

Babita ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Babita isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Babita İsminin Özellikleri

Babita isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Babita İsminin Sayı Analizi

Babita isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
B: 2
İ: 12
T: 24
A: 1

Babita isminin numerolojik değeri: 42

Babita İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Babita İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bilirsin bu gönlüm sana aittir
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Bilirsin bu gönlüm sana aittir
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Babita İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Babita isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Babita

Babita İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Babita isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Babita

Babita İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Babita isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Babita

Babita İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Babita ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Babita İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Babita ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Enerjik, Canayakın olmalarıdır.

Babita İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Babita ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Kırılgan, Sessiz olmalarıdır.

Babita isminin Notasyonları Nelerdir?

Babita isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
T: Tokat
A: Adana

Babita Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
T: Temel
A: Ahmet

Babita isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
B: Bravo
İ:
T: Tanfo
A: Alfa

Babita isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
T: Turgut
A: Aydın

Babita İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Babita ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Babita ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Babita ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Babita İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.