İsim Arama

Anargyros İsminin Anlamı Nedir? Anargyros Ne Demek?

Anargyros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Anargyros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Anargyros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Anargyros isminin anlamı nedir? Anargyros ne demek?

Anargyros isminin anlamı nedir?
  • Anargyros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Anargyros isminin kökeni: Yunanca
  • Anargyros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Anargyros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Anargyros ismindeki harf sayısı: 9
  • Anargyros isminin rengi: Mavi
  • Anargyros isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Komik, Tembel, Maceracı, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Anargyros

Anargyros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Anargyros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Anargyros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Anargyros İsmiyle Uyumlu İsimler

Anargyros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anastasia, Anabacı, Anar, Anaxandra, Anakız, Anait, Katharos, Anastacia, Anahanım, Anargül

Anargyros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Telesphoros, Boutros, Anaiah, Petros, Argyros, Kedros, Theros, Stavros, Bedros, Anaia

Anargyros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Anargyros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Anargyros İsmi Konulabilir Mi?

Anargyros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Anargyros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Anargyros İsmi Caiz Mi?

Anargyros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Anargyros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Anargyros İsminin Özellikleri

Anargyros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Anargyros İsminin Sayı Analizi

Anargyros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
A: 1
R: 21
G: 8
Y: 28
R: 21
O: 18
S: 22

Anargyros isminin numerolojik değeri: 137

Anargyros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Anargyros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ama inadına seveceğiz bir yarim
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Yaşarken cenneti görmek, ne kadar şanslıyım ki benim bahtım
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Anargyros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Anargyros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Anargyros

Anargyros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Anargyros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Anargyros

Anargyros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Anargyros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Anargyros

Anargyros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Anargyros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Anargyros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Anargyros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Maceracı, Hırslı, Gezgin, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Anargyros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Anargyros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gaddar, Sır Saklayamayan, Geçmişte Yaşayan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Anargyros isminin Notasyonları Nelerdir?

Anargyros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
A: Adana
R: Rize
G: Giresin
Y: Yozgat
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Anargyros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
G: Galip
Y: Yahya
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Anargyros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
A: Alfa
R: Romeo
G: Golf
Y: Yankee
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Anargyros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
G: Gabya
Y: Yılmaz
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Anargyros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Anargyros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Anargyros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Anargyros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Anargyros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.