İsim Arama

Ampyx İsminin Anlamı Nedir? Ampyx Ne Demek?

Ampyx ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ampyx isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ampyx isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ampyx isminin anlamı nedir? Ampyx ne demek?

Ampyx isminin anlamı nedir?
  • Ampyx isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ampyx isminin kökeni: Yunanca
  • Ampyx isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ampyx ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ampyx ismindeki harf sayısı: 5
  • Ampyx isminin rengi: Mavi
  • Ampyx isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Haylaz, Maceracı, Yaratıcı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ampyx

Ampyx isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ampyx ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
:

Ampyx isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ampyx İsmiyle Uyumlu İsimler

Ampyx İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ampyx İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amphitryon, Ampyx, Amphiaraus

Ampyx ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ampyx İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ampyx İsmi Konulabilir Mi?

Ampyx isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ampyx isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ampyx İsmi Caiz Mi?

Ampyx ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ampyx isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ampyx İsminin Özellikleri

Ampyx isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Ampyx İsminin Sayı Analizi

Ampyx isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
P: 20
Y: 28
: 0

Ampyx isminin numerolojik değeri: 65

Ampyx İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ampyx İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Minicik yüreğimi
Prensim oldun beyaz atınla
Yüzümdeki gülümseyiş yarınım oldun

Ampyx İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ampyx isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ampyx

Ampyx İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ampyx isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ampyx

Ampyx İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ampyx isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ampyx

Ampyx İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ampyx ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ampyx İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ampyx ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Özgüvenli, Gezgin, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Ampyx İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ampyx ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kendini Beğenmiş, Geçmişte Yaşayan, Alaycı olmalarıdır.

Ampyx isminin Notasyonları Nelerdir?

Ampyx isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
P: Polatlı
Y: Yozgat
X:

Ampyx Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
P: Poyraz
Y: Yahya
X: İkiz

Ampyx isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
P: Papa
Y: Yankee
X: X-Ray

Ampyx isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
P: Poyraz
Y: Yılmaz
X: İkiz

Ampyx İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ampyx ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ampyx ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ampyx ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ampyx İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.