İsim Arama

Ampyx İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Ampyx isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Ampyx isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ampyx isminin anlamı nedir? Ampyx ne demek?

  • Ampyx isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ampyx isminin kökeni: Yunanca
  • Ampyx isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ampyx ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ampyx ismindeki harf sayısı: 5
  • Ampyx isminin rengi: Mavi
  • Ampyx isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Haylaz, Maceracı, Yaratıcı

Ampyx İsminin Anlamı Nedir? Ampyx Ne Demek?

Ampyx isminin anlamı nedir?

Ampyx İsminin Analizi

Ampyx isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ampyx ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Ampyx İsminin Harf ve Sayı Analizi

Ampyx isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ampyx İsmiyle Uyumlu İsimler

Ampyx İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ampyx İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amphitryon, Ampyx, Amphiaraus

Ampyx ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ampyx İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ampyx İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ampyx ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Ampyx İsmi Konulabilir Mi?

Ampyx isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ampyx isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ampyx İsmi Caiz Mi?

Ampyx ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ampyx isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ampyx İsminin Diyanetteki Anlamı

Ampyx isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Ampyx isminin anlamı: Mopsus'u babası

Ampyx İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Ampyx ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Ampyx ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Ampyx ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Ampyx ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Ampyx İsminin Özellikleri

Ampyx isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Ampyx İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ampyx İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşık olduğumdan beri böyleyim sana
Mutlu olmak için adım adım yürüyeceğiz
Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor

Ampyx İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ampyx isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ampyx

Ampyx İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ampyx isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ampyx

Ampyx İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ampyx isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ampyx

Ampyx İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Ampyx isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Ampyx isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Ampyx isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Ampyx isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Ampyx isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Ampyx isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Ampyx İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ampyx ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ampyx İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ampyx ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Özgüvenli, Gezgin, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Ampyx İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ampyx ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kendini Beğenmiş, Geçmişte Yaşayan, Alaycı olmalarıdır.

Ampyx isminin Notasyonları Nelerdir?

Ampyx isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
P: Polatlı
Y: Yozgat
X:

Ampyx Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
P: Poyraz
Y: Yahya
X: İkiz

Ampyx isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
P: Papa
Y: Yankee
X: X-Ray

Ampyx isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
P: Poyraz
Y: Yılmaz
X: İkiz

Ampyx İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ampyx ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ampyx ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ampyx ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ampyx İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

ampyx isminin numerolojisi, ampyx isminin enerjisi, ampyx isminin arapça yazlışı, ampyx isminin hikayesi, ampyx isminin burcu, ampyx isminin uğurlu sayısı, ampyx isminin ebced değeri, ampyx isminin rengi, ampyx isminin harf analizi