İsim Arama

Amphitryon İsminin Anlamı Nedir? Amphitryon Ne Demek?

Amphitryon ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amphitryon isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amphitryon isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amphitryon isminin anlamı nedir? Amphitryon ne demek?

Amphitryon isminin anlamı nedir?
  • Amphitryon isminin cinsiyeti: Erkek
  • Amphitryon isminin kökeni: Yunanca
  • Amphitryon isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amphitryon ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amphitryon ismindeki harf sayısı: 10
  • Amphitryon isminin rengi: Mavi
  • Amphitryon isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Romantik, Komik, Maceracı, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amphitryon

Amphitryon isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amphitryon ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Amphitryon isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amphitryon İsmiyle Uyumlu İsimler

Amphitryon İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Halcyon

Amphitryon İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apollyon, Amphitryon, Ampyx, Amphiaraus

Amphitryon ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amphitryon İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amphitryon İsmi Konulabilir Mi?

Amphitryon isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amphitryon isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amphitryon İsmi Caiz Mi?

Amphitryon ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amphitryon isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amphitryon İsminin Özellikleri

Amphitryon isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Amphitryon İsminin Sayı Analizi

Amphitryon isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
P: 20
H: 10
İ: 12
T: 24
R: 21
Y: 28
O: 18
N: 17

Amphitryon isminin numerolojik değeri: 167

Amphitryon İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Amphitryon İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Prensim oldun beyaz atınla
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Olmaz olsun böyle ızdırap
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal

Amphitryon İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amphitryon isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amphitryon

Amphitryon İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amphitryon isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amphitryon

Amphitryon İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amphitryon isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amphitryon

Amphitryon İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amphitryon ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amphitryon İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amphitryon ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Canayakın, Maceracı, Gezgin, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Amphitryon İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amphitryon ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Sessiz, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Amphitryon isminin Notasyonları Nelerdir?

Amphitryon isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
T: Tokat
R: Rize
Y: Yozgat
O: Ordu
N: Niğde

Amphitryon Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
T: Temel
R: Rasim
Y: Yahya
O: Osman
N: Nizam

Amphitryon isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
P: Papa
H: Hotel
İ:
T: Tanfo
R: Romeo
Y: Yankee
O: Oscar
N: November

Amphitryon isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
T: Turgut
R: Reis
Y: Yılmaz
O: Oruç
N: Neptün

Amphitryon İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amphitryon ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amphitryon ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amphitryon ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amphitryon İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.