İsim Arama

Ambrus İsminin Anlamı Nedir? Ambrus Ne Demek?

Ambrus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ambrus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ambrus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ambrus isminin anlamı nedir? Ambrus ne demek?

Ambrus isminin anlamı nedir?
  • Ambrus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ambrus isminin kökeni: Yunanca
  • Ambrus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ambrus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ambrus ismindeki harf sayısı: 6
  • Ambrus isminin rengi: Mavi
  • Ambrus isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Sevimli, Komik, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ambrus

Ambrus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ambrus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Ambrus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ambrus İsmiyle Uyumlu İsimler

Ambrus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ambrosine, Arus, Amber, Ambrosia

Ambrus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Petrus, Lazrus, Ambrosios, Icarus, Ambrus, Lazarus, Ambartsum, Irus, Amarus, Ahasuerus

Ambrus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ambrus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ambrus İsmi Konulabilir Mi?

Ambrus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ambrus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ambrus İsmi Caiz Mi?

Ambrus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ambrus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ambrus İsminin Özellikleri

Ambrus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Ambrus İsminin Sayı Analizi

Ambrus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
B: 2
R: 21
U: 25
S: 22

Ambrus isminin numerolojik değeri: 87

Ambrus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ambrus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Bu şehir sensiz çekilmez oldu
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Uyuz olursun sen bana her etapta
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Ambrus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ambrus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ambrus

Ambrus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ambrus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ambrus

Ambrus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ambrus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ambrus

Ambrus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ambrus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ambrus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ambrus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Sıcakkanlı, Maceracı, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Ambrus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ambrus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Aşırı Duygusal, Gaddar, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Ambrus isminin Notasyonları Nelerdir?

Ambrus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
B: Bolu
R: Rize
U: Uşak
S: Sinop

Ambrus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
B: Behçet
R: Rasim
U: Ufuk
S: Serhat

Ambrus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
B: Bravo
R: Romeo
U: Uniform
S: Sierra

Ambrus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
B: Burak
R: Reis
U: Umman
S: Seydi

Ambrus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ambrus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ambrus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ambrus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ambrus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.