İsim Arama

Ambrosios İsminin Anlamı Nedir? Ambrosios Ne Demek?

Ambrosios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ambrosios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ambrosios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ambrosios isminin anlamı nedir? Ambrosios ne demek?

Ambrosios isminin anlamı nedir?
  • Ambrosios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ambrosios isminin kökeni: Yunanca
  • Ambrosios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ambrosios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ambrosios ismindeki harf sayısı: 9
  • Ambrosios isminin rengi: Mavi
  • Ambrosios isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Sevimli, Komik, Pozitif, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ambrosios

Ambrosios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ambrosios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Ambrosios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ambrosios İsmiyle Uyumlu İsimler

Ambrosios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amber, Lykaios, Aidoios, Ambrosine, Ambrosia

Ambrosios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eutropios, Arkadios, Ambroggio, Gennadios, Aigidios, Stamatios, Ambartsum, Demetrios, Dios, Anastasios

Ambrosios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ambrosios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ambrosios İsmi Konulabilir Mi?

Ambrosios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ambrosios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ambrosios İsmi Caiz Mi?

Ambrosios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ambrosios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ambrosios İsminin Özellikleri

Ambrosios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ambrosios İsminin Sayı Analizi

Ambrosios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
B: 2
R: 21
O: 18
S: 22
İ: 12
O: 18
S: 22

Ambrosios isminin numerolojik değeri: 132

Ambrosios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Ambrosios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Bakarsın görmezsin.
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim

Ambrosios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ambrosios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ambrosios

Ambrosios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ambrosios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ambrosios

Ambrosios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ambrosios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ambrosios

Ambrosios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ambrosios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ambrosios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ambrosios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Sıcakkanlı, Maceracı, Sırdaş, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Ambrosios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ambrosios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Aşırı Duygusal, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Ambrosios isminin Notasyonları Nelerdir?

Ambrosios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
B: Bolu
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Ambrosios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
B: Behçet
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Ambrosios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
B: Bravo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Ambrosios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
B: Burak
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Ambrosios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ambrosios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ambrosios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ambrosios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ambrosios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.