İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Almaz İsminin Anlamı

  • Almaz isminin cinsiyeti: Kız
  • Almaz isminin kökeni: Ermenice
  • Almaz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Almaz ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Almaz ismindeki harf sayısı: 5
  • Almaz isminin rengi: Pembe

Almaz İsminin Anlamı Nedir?

Almaz isminin anlamı nedir, Almaz ne demektir, Almaz ne anlama gelir, Almaz manası nedir?

Almaz İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Almaz ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Almaz İsmi Konulabilir Mi?

Almaz ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Almaz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Almaz İsmi Caiz Mi?

Almaz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Almaz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Almaz İsminin Analizi

Almaz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Almaz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Almaz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Almaz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Almaz İsminin Özellikleri

Almaz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Almaz İsminin Numerolojisi

Almaz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
M: 16
A: 1
Z: 29

Almaz isminin numerolojik değeri: 62

Almaz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Almaz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Açık açık söylüyorum
Laleler sümbüller seni kıskandı
Mutlu olman için her şeyi yaparım
Aşktır sevdadır umuttur ismin
Zor günlerime son verdin sen yarim

Almaz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Almaz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Almaz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Almaz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Almaz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Almaz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Almaz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Almazbek Atambayev: Almazbek Atambayev, 1 Aralık 2011 tarihinden itibaren Kırgızistan Cumhurbaşkanı'dır.Almazbek Atambayev, 17 Eylül 1956 tarihinde Arashan, Kırgızistan’d...
Almaz İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Almaz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
M: Mehmet
A: Ahmet
Z: Zühtü

Almaz İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Almaz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
M: Merih
A: Aydın
Z: Zuhal

Almaz İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Almaz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
M: Mike
A: Alfa
Z: Zulu

Almaz İsminin TDK Notasyonu

Almaz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
M: Muş
A: Adana
Z: Zonguldak

Almaz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Almaz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Almaz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Almaz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Almaz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.