İsim Arama

Alexus İsminin Anlamı Nedir? Alexus Ne Demek?

Alexus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alexus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alexus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alexus isminin anlamı nedir? Alexus ne demek?

Alexus isminin anlamı nedir?
  • Alexus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alexus isminin kökeni: Yunanca
  • Alexus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alexus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alexus ismindeki harf sayısı: 6
  • Alexus isminin rengi: Mavi
  • Alexus isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Yaratıcı, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alexus

Alexus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alexus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
:
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Alexus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alexus İsmiyle Uyumlu İsimler

Alexus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aleana, Alesha, Alecta, Aleda, Alev, Alea, Aleksandrya, Aleah, Alethia, Alexandrite

Alexus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alekos, Alexein, Alexius, Aleser, Aleister, Alexandros, Aleksandr, Alevi, Aleko, Alexander

Alexus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alexus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alexus İsmi Konulabilir Mi?

Alexus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alexus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alexus İsmi Caiz Mi?

Alexus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alexus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alexus İsminin Özellikleri

Alexus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alexus İsminin Sayı Analizi

Alexus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
: 0
U: 25
S: 22

Alexus isminin numerolojik değeri: 69

Alexus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Alexus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
En büyük sevdam sensin ey yarim
Uyuz olursun sen bana her etapta
Saklarım seni en derin’de.

Alexus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alexus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alexus

Alexus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alexus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alexus

Alexus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alexus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alexus

Alexus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alexus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alexus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alexus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Çok Yetenekli, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Alexus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alexus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Alaycı, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Alexus isminin Notasyonları Nelerdir?

Alexus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
X:
U: Uşak
S: Sinop

Alexus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
X: İkiz
U: Ufuk
S: Serhat

Alexus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
X: X-Ray
U: Uniform
S: Sierra

Alexus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
X: İkiz
U: Umman
S: Seydi

Alexus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alexus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alexus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alexus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alexus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.