İsim Arama

Alki İsminin Anlamı Nedir? Alki Ne Demek?

Alki ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alki isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alki isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alki isminin anlamı nedir? Alki ne demek?

Alki isminin anlamı nedir?
  • Alki isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alki isminin kökeni: Yunanca
  • Alki isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alki ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alki ismindeki harf sayısı: 4
  • Alki isminin rengi: Mavi
  • Alki isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Hayalperest, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alki

Alki isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alki ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Alki isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alki İsmiyle Uyumlu İsimler

Alki İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alköz

Alki İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alkılıç, Alkın, Hulki, Alkan, Malki, İlki, Alkun, Alkur, Alki

Alki ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alki İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alki İsmi Konulabilir Mi?

Alki isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alki isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alki İsmi Caiz Mi?

Alki ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alki isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alki İsminin Özellikleri

Alki isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Alki İsminin Sayı Analizi

Alki isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
K: 14
İ: 12

Alki isminin numerolojik değeri: 42

Alki İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Alki İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Kalbim çarpıyor
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın

Alki İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alki isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alki

Alki İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alki isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alki

Alki İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alki isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alki

Alki İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alki ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alki İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alki ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Romantik, Enerjik olmalarıdır.

Alki İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alki ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Kıskanç, Kırılgan olmalarıdır.

Alki isminin Notasyonları Nelerdir?

Alki isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
K: Kars
İ: İzmir

Alki Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
K: Kadri
İ: İrfan

Alki isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
K: Kilo
İ:

Alki isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
K: Kalyon
İ: İstif

Alki İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alki ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alki ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alki ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alki İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.