İsim Arama

Alexius İsminin Anlamı Nedir? Alexius Ne Demek?

Alexius ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alexius isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alexius isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alexius isminin anlamı nedir? Alexius ne demek?

Alexius isminin anlamı nedir?
  • Alexius isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alexius isminin kökeni: Yunanca
  • Alexius isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alexius ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alexius ismindeki harf sayısı: 7
  • Alexius isminin rengi: Mavi
  • Alexius isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Yaratıcı, Yaramaz, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alexius

Alexius isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alexius ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
:
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Alexius isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alexius İsmiyle Uyumlu İsimler

Alexius İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aleka, Alethia, Alev, Alexandrite, Alessia, Aleah, Alesha, Aleena, Aletha, Aleyna

Alexius İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexandor, Aesculapius, Julius, Aleksanteri, Aler, Emilius, Arius, Alekos, Alexander, Tiberius

Alexius ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alexius İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alexius İsmi Konulabilir Mi?

Alexius isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alexius isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alexius İsmi Caiz Mi?

Alexius ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alexius isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alexius İsminin Özellikleri

Alexius isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alexius İsminin Sayı Analizi

Alexius isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
: 0
İ: 12
U: 25
S: 22

Alexius isminin numerolojik değeri: 81

Alexius İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Alexius İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
En büyük sevdam sensin ey yarim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Uyuz olursun sen bana her etapta
Saklarım seni en derin’de.

Alexius İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alexius isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alexius

Alexius İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alexius isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alexius

Alexius İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alexius isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alexius

Alexius İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alexius ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alexius İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alexius ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Çok Yetenekli, Enerjik, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Alexius İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alexius ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Alaycı, Kırılgan, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Alexius isminin Notasyonları Nelerdir?

Alexius isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
X:
İ: İzmir
U: Uşak
S: Sinop

Alexius Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
X: İkiz
İ: İrfan
U: Ufuk
S: Serhat

Alexius isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
X: X-Ray
İ:
U: Uniform
S: Sierra

Alexius isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
X: İkiz
İ: İstif
U: Umman
S: Seydi

Alexius İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alexius ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alexius ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alexius ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alexius İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.