İsim Arama

Aleksandrya İsminin Anlamı Nedir? Aleksandrya Ne Demek?

Aleksandrya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aleksandrya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aleksandrya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aleksandrya isminin anlamı nedir? Aleksandrya ne demek?

Aleksandrya isminin anlamı nedir?
  • Aleksandrya isminin cinsiyeti: Kız
  • Aleksandrya isminin kökeni: Yunanca
  • Aleksandrya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aleksandrya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aleksandrya ismindeki harf sayısı: 11
  • Aleksandrya isminin rengi: Pembe
  • Aleksandrya isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Hayalperest, Dürüst, Misafirperver, Agresif, Komik, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aleksandrya

Aleksandrya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aleksandrya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Aleksandrya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aleksandrya İsmiyle Uyumlu İsimler

Aleksandrya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alethia, Alecta, Aleena, Alessia, Alesha, Aleah, Darya, Kirya, Alexandrite, Aleana

Aleksandrya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexei, Alemeth, Aler, Alen, Alexius, Alexandros, Aleser, Aleister, Aleko, Alemdar

Aleksandrya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aleksandrya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aleksandrya İsmi Konulabilir Mi?

Aleksandrya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aleksandrya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aleksandrya İsmi Caiz Mi?

Aleksandrya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aleksandrya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aleksandrya İsminin Özellikleri

Aleksandrya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Aleksandrya İsminin Sayı Analizi

Aleksandrya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
K: 14
S: 22
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
Y: 28
A: 1

Aleksandrya isminin numerolojik değeri: 131

Aleksandrya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 1 olanlar:DUYGUSAL

Karakterinin en belirgin özelliği duygusallık.Hayatına duygularınla yön veriyorsun.Önemli kararlar alırken bile mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Ancak sezgilerin güçlü olduğu için çoğunlukla doğru kararlar alıyorsun.Hayatın temelinin 'sevgi' olduğuna inanıyorsun.Felsefen sevmek ve sevilmek.Kimseden nefret etmemek başlıca kuralın.Sevgini olabildiğince çok insana vermek istiyorsun.İnsanlar da seni seviyor.Duygusallığın iş yaşamını da etkiliyor.Sevmediğin ve insanlığa yararlı olamadığın işlerde çalışmak istemiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise sonsuz aşk ve sadakat

Aleksandrya İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En çok istediğim sensin sevdiğim
Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
Sen gidersen ben biterim.
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Aleksandrya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aleksandrya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aleksandrya

Aleksandrya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aleksandrya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aleksandrya

Aleksandrya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aleksandrya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aleksandrya

Aleksandrya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aleksandrya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aleksandrya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aleksandrya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Romantik, Espirili, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı, Gezgin olmalarıdır.

Aleksandrya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aleksandrya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Aleksandrya isminin Notasyonları Nelerdir?

Aleksandrya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
K: Kars
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
Y: Yozgat
A: Adana

Aleksandrya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
K: Kadri
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
Y: Yahya
A: Ahmet

Aleksandrya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
K: Kilo
S: Sierra
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
Y: Yankee
A: Alfa

Aleksandrya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
K: Kalyon
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
Y: Yılmaz
A: Aydın

Aleksandrya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aleksandrya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aleksandrya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aleksandrya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aleksandrya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.