İsim Arama

Aleka İsminin Anlamı Nedir? Aleka Ne Demek?

Aleka ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aleka isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aleka isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aleka isminin anlamı nedir? Aleka ne demek?

Aleka isminin anlamı nedir?
  • Aleka isminin cinsiyeti: Kız
  • Aleka isminin kökeni: Yunanca
  • Aleka isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aleka ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aleka ismindeki harf sayısı: 5
  • Aleka isminin rengi: Pembe
  • Aleka isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aleka

Aleka isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aleka ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Aleka isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aleka İsmiyle Uyumlu İsimler

Aleka İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alessa, Aleda, Alev, Tameka, Alethia, Aleeza, Alecta, Aleigha, Aleka, Aletha

Aleka İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aleister, Alexander, Alexio, Alexandros, Alekos, Aler, Alexandor, Alexius, Alen, Alexei

Aleka ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aleka İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aleka İsmi Konulabilir Mi?

Aleka isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aleka isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aleka İsmi Caiz Mi?

Aleka ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aleka isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aleka İsminin Özellikleri

Aleka isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aleka İsminin Sayı Analizi

Aleka isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
K: 14
A: 1

Aleka isminin numerolojik değeri: 37

Aleka İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Aleka İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ama inadına seveceğiz bir yarim
Lafta sözde değil gerçekten sevdiğimsin sen
En güzel bağda gonca sen gül sen
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Ama inadına seveceğiz bir yarim

Aleka İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aleka isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aleka

Aleka İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aleka isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aleka

Aleka İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aleka isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aleka

Aleka İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aleka ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aleka İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aleka ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Romantik olmalarıdır.

Aleka İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aleka ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Kıskanç olmalarıdır.

Aleka isminin Notasyonları Nelerdir?

Aleka isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
K: Kars
A: Adana

Aleka Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
K: Kadri
A: Ahmet

Aleka isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
K: Kilo
A: Alfa

Aleka isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
K: Kalyon
A: Aydın

Aleka İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aleka ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aleka ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aleka ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aleka İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.