İsim Arama

Aleksandr İsminin Anlamı Nedir? Aleksandr Ne Demek?

Aleksandr ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aleksandr isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aleksandr isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aleksandr isminin anlamı nedir? Aleksandr ne demek?

Aleksandr isminin anlamı nedir?
  • Aleksandr isminin cinsiyeti: Erkek
  • Aleksandr isminin kökeni: Yunanca
  • Aleksandr isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aleksandr ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aleksandr ismindeki harf sayısı: 9
  • Aleksandr isminin rengi: Mavi
  • Aleksandr isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Hayalperest, Dürüst, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aleksandr

Aleksandr isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aleksandr ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Aleksandr isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aleksandr İsmiyle Uyumlu İsimler

Aleksandr İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aleyna, Aletheia, Aleda, Aleksandrya, Alethea, Aleah, Aleeza, Aleena, Alev, Alessia

Aleksandr İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexios, Aler, Alemeth, Alexandar, Alexandros, Alexandor, Alevi, Aleser, Alemdar, Aleksandr

Aleksandr ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aleksandr İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aleksandr İsmi Konulabilir Mi?

Aleksandr isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aleksandr isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aleksandr İsmi Caiz Mi?

Aleksandr ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aleksandr isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aleksandr İsminin Özellikleri

Aleksandr isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aleksandr İsminin Sayı Analizi

Aleksandr isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
K: 14
S: 22
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21

Aleksandr isminin numerolojik değeri: 102

Aleksandr İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Aleksandr İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En büyük sevdam sensin ey yarim
Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Artık bu gönül sadece senindir yar
Nefise Neriman Çelebi
Dertleri kederleri siler atarız
Resimlerinde aşkı buldum ben inan

Aleksandr İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aleksandr isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aleksandr

Aleksandr İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aleksandr isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aleksandr

Aleksandr İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aleksandr isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aleksandr

Aleksandr İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Aleksandr Soljenitsin: 1970 yılında Nobel Edebiyat Ödülü verildi.Aleksandr Soljenitsin, 11 Aralık 1918 tarihinde Kislovodsk, Rusya’da doğmuştur. Aydın bir Kazak ailesinden geliyordu. Babası doğumundan önce bir kazada öldüğünden, annesi tarafından yetiştirildi. Annesi Taisiya Solzhenitsyna, babası Isaakiy Solzhenitsyn’dır. Rostovna-Donu Üniversitesi’nin matematik bölümünü bitirdikten sonra Moskova Devlet Üniversitesi’nde mektupla edebiyat öğrenimi gördü. 1942 yılında üniversiteden mezun oldu. Bu arada Orduda topçu olar...
Aleksandr İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aleksandr ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Romantik, Espirili, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Aleksandr İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aleksandr ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Aleksandr isminin Notasyonları Nelerdir?

Aleksandr isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
K: Kars
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize

Aleksandr Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
K: Kadri
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim

Aleksandr isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
K: Kilo
S: Sierra
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo

Aleksandr isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
K: Kalyon
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis

Aleksandr İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aleksandr ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aleksandr ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aleksandr ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aleksandr İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.