İsim Arama

Aleksanteri İsminin Anlamı Nedir? Aleksanteri Ne Demek?

Aleksanteri ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aleksanteri isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aleksanteri isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aleksanteri isminin anlamı nedir? Aleksanteri ne demek?

Aleksanteri isminin anlamı nedir?
  • Aleksanteri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Aleksanteri isminin kökeni: Yunanca
  • Aleksanteri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aleksanteri ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aleksanteri ismindeki harf sayısı: 11
  • Aleksanteri isminin rengi: Mavi
  • Aleksanteri isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Hayalperest, Dürüst, Misafirperver, Romantik, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aleksanteri

Aleksanteri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aleksanteri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Aleksanteri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aleksanteri İsmiyle Uyumlu İsimler

Aleksanteri İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aletha, Aleda, Mahperi, Neri, Alessa, Peri, Alesha, Nurperi, Ayferi, Aleigha

Aleksanteri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Güneri, Alen, Aleksanteri, Alexios, Beri, Alexio, Askeri, Alemdar, Alexandar, Aleser

Aleksanteri ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aleksanteri İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aleksanteri İsmi Konulabilir Mi?

Aleksanteri isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aleksanteri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aleksanteri İsmi Caiz Mi?

Aleksanteri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aleksanteri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aleksanteri İsminin Özellikleri

Aleksanteri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Aleksanteri İsminin Sayı Analizi

Aleksanteri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
K: 14
S: 22
A: 1
N: 17
T: 24
E: 6
R: 21
İ: 12

Aleksanteri isminin numerolojik değeri: 139

Aleksanteri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 1 olanlar:DUYGUSAL

Karakterinin en belirgin özelliği duygusallık.Hayatına duygularınla yön veriyorsun.Önemli kararlar alırken bile mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Ancak sezgilerin güçlü olduğu için çoğunlukla doğru kararlar alıyorsun.Hayatın temelinin 'sevgi' olduğuna inanıyorsun.Felsefen sevmek ve sevilmek.Kimseden nefret etmemek başlıca kuralın.Sevgini olabildiğince çok insana vermek istiyorsun.İnsanlar da seni seviyor.Duygusallığın iş yaşamını da etkiliyor.Sevmediğin ve insanlığa yararlı olamadığın işlerde çalışmak istemiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise sonsuz aşk ve sadakat

Aleksanteri İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Eski günleri çok özledim ben
Kalbim çarpıyor
Seher Merve
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Tenin kokusu gitmedi hala
Eski günleri çok özledim ben
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim

Aleksanteri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aleksanteri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aleksanteri

Aleksanteri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aleksanteri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aleksanteri

Aleksanteri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aleksanteri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aleksanteri

Aleksanteri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aleksanteri ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aleksanteri İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aleksanteri ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Romantik, Espirili, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Aleksanteri İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aleksanteri ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Aleksanteri isminin Notasyonları Nelerdir?

Aleksanteri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
K: Kars
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir

Aleksanteri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
K: Kadri
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan

Aleksanteri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
K: Kilo
S: Sierra
A: Alfa
N: November
T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo
İ:

Aleksanteri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
K: Kalyon
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
E: Engin
R: Reis
İ: İstif

Aleksanteri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aleksanteri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aleksanteri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aleksanteri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aleksanteri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.