İsim Arama

Alcibìade İsminin Anlamı Nedir? Alcibìade Ne Demek?

Alcibìade ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alcibìade isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alcibìade isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alcibìade isminin anlamı nedir? Alcibìade ne demek?

Alcibìade isminin anlamı nedir?
  • Alcibìade isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alcibìade isminin kökeni: Yunanca
  • Alcibìade isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alcibìade ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alcibìade ismindeki harf sayısı: 9
  • Alcibìade isminin rengi: Mavi
  • Alcibìade isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Huysuz, Yaramaz, Sevimli, , Agresif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alcibìade

Alcibìade isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alcibìade ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Alcibìade isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alcibìade İsmiyle Uyumlu İsimler

Alcibìade İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bengübade, Dildade, Nihade, Yade, Alcyone, Azade, Bade, Hanzade, Alcmene, Abade

Alcibìade İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alcinous, Beyzade, Alcibiades, Zade, Alcibìade, Erzade, Alcnaeon, Alcander, Şehzade, Şahzade

Alcibìade ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alcibìade İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alcibìade İsmi Konulabilir Mi?

Alcibìade isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alcibìade isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alcibìade İsmi Caiz Mi?

Alcibìade ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alcibìade isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alcibìade İsminin Özellikleri

Alcibìade isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Alcibìade İsminin Sayı Analizi

Alcibìade isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
C: 3
İ: 12
B: 2
: 0
A: 1
D: 5
E: 6

Alcibìade isminin numerolojik değeri: 45

Alcibìade İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Alcibìade İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Canımdan can gider sen yoksan eğer
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Bu gece korkarım sen olmazsan
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
En çok istediğim sensin sevdiğim

Alcibìade İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alcibìade isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alcibìade

Alcibìade İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alcibìade isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alcibìade

Alcibìade İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alcibìade isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alcibìade

Alcibìade İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alcibìade ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alcibìade İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alcibìade ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Soğukkanlı, Enerjik, Sıcakkanlı, , Güçlü, Duygusal olmalarıdır.

Alcibìade İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alcibìade ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Tembel, Kırılgan, Aşırı Duygusal, , Güçsüz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Alcibìade isminin Notasyonları Nelerdir?

Alcibìade isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
C: Ceyhan
İ: İzmir
B: Bolu
:
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne

Alcibìade Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
C: Cemal
İ: İrfan
B: Behçet
:
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem

Alcibìade isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
C: Charlie
İ:
B: Bravo
:
A: Alfa
D: Delta
E: Echo

Alcibìade isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
C: Cemal
İ: İstif
B: Burak
:
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin

Alcibìade İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alcibìade ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alcibìade ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alcibìade ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alcibìade İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.