İsim Arama

Yade İsminin Anlamı Nedir? Yade Ne Demek?

Yade ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yade isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yade isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yade isminin anlamı nedir? Yade ne demek?

Yade isminin anlamı nedir?
  • Yade isminin cinsiyeti: Kız
  • Yade isminin kökeni: Farsça
  • Yade isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yade ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yade ismindeki harf sayısı: 4
  • Yade isminin rengi: Pembe
  • Yade isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Agresif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yade

Yade isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yade ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Yade isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yade İsmiyle Uyumlu İsimler

Yade İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hanzade, Üftade, Yadigar, Dildade, Gülzade, Yade, Scheherazade, Bade, Bengübade, Yadenur

Yade İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Şahzade, Beyzade, Yadid, Alcibìade, Zade, Şehzade, Erzade, Yadacı, Yadon

Yade ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yade İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yade İsmi Konulabilir Mi?

Yade isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yade isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yade İsmi Caiz Mi?

Yade ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yade isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yade İsminin Özellikleri

Yade isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yade İsminin Sayı Analizi

Yade isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
D: 5
E: 6

Yade isminin numerolojik değeri: 40

Yade İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Yade İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Aşkların güzellini ben sende gördüm.
Daha deminde aklımdaydın
Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz

Yade İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yade isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yade

Yade İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yade isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yade

Yade İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yade isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yade

Yade İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yade ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yade İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yade ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Güçlü, Duygusal olmalarıdır.

Yade İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yade ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Güçsüz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Yade isminin Notasyonları Nelerdir?

Yade isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne

Yade Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem

Yade isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
D: Delta
E: Echo

Yade isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin

Yade İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yade ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yade ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yade ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yade İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.