İsim Arama

Alcibiades İsminin Anlamı Nedir? Alcibiades Ne Demek?

Alcibiades ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alcibiades isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alcibiades isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alcibiades isminin anlamı nedir? Alcibiades ne demek?

Alcibiades isminin anlamı nedir?
  • Alcibiades isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alcibiades isminin kökeni: Yunanca
  • Alcibiades isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alcibiades ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alcibiades ismindeki harf sayısı: 10
  • Alcibiades isminin rengi: Mavi
  • Alcibiades isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Huysuz, Yaramaz, Sevimli, Agresif, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alcibiades

Alcibiades isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alcibiades ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Alcibiades isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alcibiades İsmiyle Uyumlu İsimler

Alcibiades İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hyades, Alcyone, Hudes, Alcmene

Alcibiades İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Diomedes, Ides, Alcibìade, Alcander, Hades, Alcnaeon, Aristides, Alcinous, Herodes, Atreides

Alcibiades ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alcibiades İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alcibiades İsmi Konulabilir Mi?

Alcibiades isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alcibiades isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alcibiades İsmi Caiz Mi?

Alcibiades ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alcibiades isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alcibiades İsminin Özellikleri

Alcibiades isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alcibiades İsminin Sayı Analizi

Alcibiades isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
C: 3
İ: 12
B: 2
İ: 12
A: 1
D: 5
E: 6
S: 22

Alcibiades isminin numerolojik değeri: 79

Alcibiades İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Alcibiades İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Lütfettin sende sevdin çok beni
Can gibisin bana hayat verirsin
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Bu gece korkarım sen olmazsan
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Dur artık kaçma benden uzağa
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Serhat Gülseren

Alcibiades İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alcibiades isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alcibiades

Alcibiades İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alcibiades isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alcibiades

Alcibiades İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alcibiades isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alcibiades

Alcibiades İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alcibiades ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alcibiades İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alcibiades ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Soğukkanlı, Enerjik, Sıcakkanlı, Güçlü, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Alcibiades İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alcibiades ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Tembel, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Alcibiades isminin Notasyonları Nelerdir?

Alcibiades isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
C: Ceyhan
İ: İzmir
B: Bolu
İ: İzmir
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop

Alcibiades Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
C: Cemal
İ: İrfan
B: Behçet
İ: İrfan
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat

Alcibiades isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
C: Charlie
İ:
B: Bravo
İ:
A: Alfa
D: Delta
E: Echo
S: Sierra

Alcibiades isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
C: Cemal
İ: İstif
B: Burak
İ: İstif
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin
S: Seydi

Alcibiades İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alcibiades ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alcibiades ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alcibiades ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alcibiades İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.