İsim Arama

Akilina İsminin Anlamı Nedir? Akilina Ne Demek?

Akilina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Akilina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Akilina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Akilina isminin anlamı nedir? Akilina ne demek?

Akilina isminin anlamı nedir?
  • Akilina isminin cinsiyeti: Kız
  • Akilina isminin kökeni: Yunanca
  • Akilina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Akilina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Akilina ismindeki harf sayısı: 7
  • Akilina isminin rengi: Pembe
  • Akilina isminin nitelikeri: İnatçı, Hayalperest, Yaramaz, Gösterişli, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Akilina

Akilina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Akilina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Akilina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Akilina İsmiyle Uyumlu İsimler

Akilina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alzina, Akibe, Petrina, Josephina, Andrina, Kathrina, Lexina, Ecaterina, Nerina, Halina

Akilina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mekselina, Gemina, Akim, Zelina, Zarina, Akins, Akil, Akiba, Akif, Idina

Akilina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Akilina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Akilina İsmi Konulabilir Mi?

Akilina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Akilina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Akilina İsmi Caiz Mi?

Akilina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Akilina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Akilina İsminin Özellikleri

Akilina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Akilina İsminin Sayı Analizi

Akilina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
K: 14
İ: 12
L: 15
İ: 12
N: 17
A: 1

Akilina isminin numerolojik değeri: 72

Akilina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Akilina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Karanlığıma son veren güneşim sen ol
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Akilina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Akilina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Akilina

Akilina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Akilina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Akilina

Akilina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Akilina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Akilina

Akilina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Akilina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Akilina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Akilina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Romantik, Enerjik, Yetenekli, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Akilina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Akilina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kıskanç, Kırılgan, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Akilina isminin Notasyonları Nelerdir?

Akilina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
K: Kars
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Akilina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Akilina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
K: Kilo
İ:
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Akilina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Akilina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Akilina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Akilina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Akilina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Akilina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.