İsim Arama

Agafia İsminin Anlamı Nedir? Agafia Ne Demek?

Agafia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agafia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agafia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agafia isminin anlamı nedir? Agafia ne demek?

Agafia isminin anlamı nedir?
  • Agafia isminin cinsiyeti: Kız
  • Agafia isminin kökeni: Yunanca
  • Agafia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agafia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agafia ismindeki harf sayısı: 6
  • Agafia isminin rengi: Pembe
  • Agafia isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Sinirli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agafia

Agafia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agafia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Agafia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agafia İsmiyle Uyumlu İsimler

Agafia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agatha, Agalaia, Agafia, Safia, Agathi, Refia, Nafia, Rafia, Agave, Zsofia

Agafia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agasi, Agaath, Agapios, Agathos, Agag, Agah, Agafon, Agatone, Agamemnon

Agafia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agafia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agafia İsmi Konulabilir Mi?

Agafia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agafia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agafia İsmi Caiz Mi?

Agafia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agafia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agafia İsminin Özellikleri

Agafia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Agafia İsminin Sayı Analizi

Agafia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
F: 7
İ: 12
A: 1

Agafia isminin numerolojik değeri: 30

Agafia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Agafia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Gecemi aydınlatan yüreğimin ışığısın sen
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Farkında olmadan aşık oldum ben sana
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Agafia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agafia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agafia

Agafia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agafia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agafia

Agafia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agafia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agafia

Agafia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agafia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agafia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agafia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Uysal, Enerjik olmalarıdır.

Agafia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agafia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Güven Vermeyen, Kırılgan olmalarıdır.

Agafia isminin Notasyonları Nelerdir?

Agafia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
A: Adana

Agafia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
A: Ahmet

Agafia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
A: Alfa

Agafia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
A: Aydın

Agafia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agafia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agafia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agafia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agafia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.