İsim Arama

Afrodite İsminin Anlamı Nedir? Afrodite Ne Demek?

Afrodite ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Afrodite isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Afrodite isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Afrodite isminin anlamı nedir? Afrodite ne demek?

Afrodite isminin anlamı nedir?
  • Afrodite isminin cinsiyeti: Kız
  • Afrodite isminin kökeni: Yunanca
  • Afrodite isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Afrodite ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Afrodite ismindeki harf sayısı: 8
  • Afrodite isminin rengi: Pembe
  • Afrodite isminin nitelikeri: İnatçı, Sinirli, Komik, Pozitif, Agresif, Yaramaz, Romantik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Afrodite

Afrodite isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Afrodite ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Afrodite isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Afrodite İsmiyle Uyumlu İsimler

Afrodite İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Afraima, Afrah, Alexandrite, Sabite, Afrodite, Aphrodite, Davite, Afraze, Meronothite, Afra

Afrodite İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hushathite, Elkoshite

Afrodite ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Afrodite İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Afrodite İsmi Konulabilir Mi?

Afrodite isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Afrodite isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Afrodite İsmi Caiz Mi?

Afrodite ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Afrodite isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Afrodite İsminin Özellikleri

Afrodite isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Afrodite İsminin Sayı Analizi

Afrodite isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
F: 7
R: 21
O: 18
D: 5
İ: 12
T: 24
E: 6

Afrodite isminin numerolojik değeri: 94

Afrodite İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Afrodite İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Farklısın herkesten inan  ey yar
Rabbim beni sana bağışlasın
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Afrodite İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Afrodite isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Afrodite

Afrodite İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Afrodite isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Afrodite

Afrodite İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Afrodite isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Afrodite

Afrodite İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Afrodite ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Afrodite İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Afrodite ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Uysal, Maceracı, Sırdaş, Güçlü, Enerjik, Canayakın, Duygusal olmalarıdır.

Afrodite İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Afrodite ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güven Vermeyen, Gaddar, İçine Kapanık, Güçsüz, Kırılgan, Sessiz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Afrodite isminin Notasyonları Nelerdir?

Afrodite isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
F: Fatsa
R: Rize
O: Ordu
D: Denizli
İ: İzmir
T: Tokat
E: Edirne

Afrodite Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
F: Fatih
R: Rasim
O: Osman
D: Davut
İ: İrfan
T: Temel
E: Ekrem

Afrodite isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
F: Foxtrot
R: Romeo
O: Oscar
D: Delta
İ:
T: Tanfo
E: Echo

Afrodite isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
F: Felenk
R: Reis
O: Oruç
D: Deniz
İ: İstif
T: Turgut
E: Engin

Afrodite İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Afrodite ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Afrodite ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Afrodite ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Afrodite İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.