İsim Arama

Adras İsminin Anlamı Nedir? Adras Ne Demek?

Adras ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Adras isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Adras isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Adras isminin anlamı nedir? Adras ne demek?

Adras isminin anlamı nedir?
  • Adras isminin cinsiyeti: Erkek
  • Adras isminin kökeni: Yunanca
  • Adras isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Adras ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Adras ismindeki harf sayısı: 5
  • Adras isminin rengi: Mavi
  • Adras isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Adras

Adras isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Adras ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Adras isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Adras İsmiyle Uyumlu İsimler

Adras İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Adria

Adras İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uras, Adrien, Esdras, Aras, Firas, Adrastos, Feodras, Efras, Adras

Adras ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Adras İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Adras İsmi Konulabilir Mi?

Adras isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Adras isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Adras İsmi Caiz Mi?

Adras ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Adras isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Adras İsminin Özellikleri

Adras isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Adras İsminin Sayı Analizi

Adras isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
R: 21
A: 1
S: 22

Adras isminin numerolojik değeri: 50

Adras İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Adras İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve

Adras İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Adras isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Adras

Adras İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Adras isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Adras

Adras İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Adras isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Adras

Adras İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Adras ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Adras İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Adras ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Adras İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Adras ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Adras isminin Notasyonları Nelerdir?

Adras isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
R: Rize
A: Adana
S: Sinop

Adras Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet
S: Serhat

Adras isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa
S: Sierra

Adras isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın
S: Seydi

Adras İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Adras ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Adras ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Adras ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Adras İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.