İsim Arama

Adonis İsminin Anlamı Nedir? Adonis Ne Demek?

Adonis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Adonis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Adonis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Adonis isminin anlamı nedir? Adonis ne demek?

Adonis isminin anlamı nedir?
  • Adonis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Adonis isminin kökeni: Yunanca
  • Adonis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Adonis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Adonis ismindeki harf sayısı: 6
  • Adonis isminin rengi: Mavi
  • Adonis isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Pozitif, Misafirperver, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Adonis

Adonis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Adonis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Adonis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Adonis İsmiyle Uyumlu İsimler

Adonis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alannis, Coronis, Jenis

Adonis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Anis, Dainis, Adonai, Adonis, Adon, Yunis, Ioannis, Munis, Jiannis, Yanis

Adonis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Adonis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Adonis İsmi Konulabilir Mi?

Adonis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Adonis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Adonis İsmi Caiz Mi?

Adonis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Adonis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Adonis İsminin Özellikleri

Adonis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Adonis İsminin Sayı Analizi

Adonis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
O: 18
N: 17
İ: 12
S: 22

Adonis isminin numerolojik değeri: 75

Adonis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Adonis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Onur Ayva
Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve

Adonis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Adonis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Adonis

Adonis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Adonis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Adonis

Adonis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Adonis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Adonis

Adonis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Adonis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Adonis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Adonis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Adonis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Adonis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Adonis isminin Notasyonları Nelerdir?

Adonis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop

Adonis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat

Adonis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
O: Oscar
N: November
İ:
S: Sierra

Adonis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi

Adonis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Adonis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Adonis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Adonis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Adonis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.