İsim Arama

Adrastos İsminin Anlamı Nedir? Adrastos Ne Demek?

Adrastos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Adrastos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Adrastos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Adrastos isminin anlamı nedir? Adrastos ne demek?

Adrastos isminin anlamı nedir?
  • Adrastos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Adrastos isminin kökeni: Yunanca
  • Adrastos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Adrastos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Adrastos ismindeki harf sayısı: 8
  • Adrastos isminin rengi: Mavi
  • Adrastos isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Komik, Dürüst, Romantik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Adrastos

Adrastos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Adrastos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Adrastos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Adrastos İsmiyle Uyumlu İsimler

Adrastos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ağustos, Adria

Adrastos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Adrien, Nikostratos, Arktos, Photos, Aristos, Titos, Aetos, Tatos, Adras, Adrastos

Adrastos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Adrastos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Adrastos İsmi Konulabilir Mi?

Adrastos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Adrastos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Adrastos İsmi Caiz Mi?

Adrastos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Adrastos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Adrastos İsminin Özellikleri

Adrastos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Adrastos İsminin Sayı Analizi

Adrastos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
R: 21
A: 1
S: 22
T: 24
O: 18
S: 22

Adrastos isminin numerolojik değeri: 114

Adrastos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Adrastos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Rabbim beni sana bağışlasın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Adrastos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Adrastos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Adrastos

Adrastos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Adrastos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Adrastos

Adrastos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Adrastos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Adrastos

Adrastos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Adrastos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Adrastos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Adrastos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Maceracı, Espirili, Canayakın, Sırdaş olmalarıdır.

Adrastos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Adrastos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Gaddar, Baskıcı, Sessiz, İçine Kapanık olmalarıdır.

Adrastos isminin Notasyonları Nelerdir?

Adrastos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
R: Rize
A: Adana
S: Sinop
T: Tokat
O: Ordu
S: Sinop

Adrastos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet
S: Serhat
T: Temel
O: Osman
S: Serhat

Adrastos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa
S: Sierra
T: Tanfo
O: Oscar
S: Sierra

Adrastos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın
S: Seydi
T: Turgut
O: Oruç
S: Seydi

Adrastos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Adrastos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Adrastos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Adrastos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Adrastos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.