İsim Arama

Züleyha İsminin Anlamı

Züleyha isminin anlamı nedir, Züleyha ne demektir, Züleyha ne anlama gelir, Züleyha manası nedir?

  • Züleyha isminin cinsiyeti: Kız
  • Züleyha isminin kökeni: Arapça
  • Züleyha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Züleyha ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Züleyha ismindeki harf sayısı: 7
  • Züleyha isminin rengi: Pembe
  • Züleyha isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çekici, Gösterişli, Çalışkan, Maceracı, Tez Canlı, İnatçı

Züleyha İsminin Anlamı Nedir?

Züleyha isminin anlamı nedir?

Züleyha İsminin Analizi

Züleyha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Züleyha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Züleyha İsminin Harf ve Sayı Analizi

Züleyha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Züleyha İsmiyle Uyumlu İsimler

Züleyha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zülfikar, Zülkif, Zülfi, Zülkifl, Zülküf, Zülkarneyn

Züleyha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Züleyha İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Züleyha ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Züleyha İsmi Konulabilir Mi?

Züleyha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Züleyha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Züleyha İsmi Caiz Mi?

Züleyha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Züleyha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Züleyha İsminin Diyanetteki Anlamı

Züleyha isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Züleyha isminin anlamı: Su perisi.

Züleyha İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Züleyha ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Züleyha ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Züleyha ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Züleyha ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Züleyha İsminin Özellikleri

Züleyha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Züleyha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Züleyha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorluklar bitecek bizde güleceğiz yarim
Üzüntülerimi mutluluk edenimsin sen
Lakin biraz bana gül artık yarim
Etrafını güller sarmış,senin güzelliğin gözleri kamaştırıyor…
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Hasret kalsada kalbin yine dönermisin bana
Ağlıyorum yanımda yoksun sen diye

Züleyha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Züleyha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Züleyha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Züleyha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Züleyha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Züleyha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Züleyha İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Züleyha isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Züleyha isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Züleyha isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Züleyha isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Züleyha isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Züleyha isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Züleyha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Züleyha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Züleyha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Züleyha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sağlamcı, Yetenekli, Duygusal, Gezgin, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Züleyha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Züleyha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Sinsi, Obur, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Panik, Agresif olmalarıdır.

Züleyha isminin Notasyonları Nelerdir?

Züleyha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
Ü: Ünye
L: Lüleburgaz
E: Edirne
Y: Yozgat
H: Hatay
A: Adana

Züleyha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
Ü: Ümit
L: Lokum
E: Ekrem
Y: Yahya
H: Hasan
A: Ahmet

Züleyha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
Ü:
L: Lima
E: Echo
Y: Yankee
H: Hotel
A: Alfa

Züleyha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
Ü:
L: Levent
E: Engin
Y: Yılmaz
H: Halat
A: Aydın

Züleyha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Züleyha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Züleyha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Züleyha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Züleyha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Züleyha
24.02.2018

Biraz dogru.

Ahu Sahin
22.01.2018

Güzell.

züleyha isminin numerolojisi, züleyha isminin enerjisi, züleyha isminin arapça yazlışı, züleyha isminin hikayesi, züleyha isminin burcu, züleyha isminin uğurlu sayısı, züleyha isminin ebced değeri, züleyha isminin rengi, züleyha isminin harf analizi